حســـبنا‌الله و نعـــم الوکیل

ورود به سایت

نام کاربری*
رمزعبور*
مرا به خطر بسپار

ثبت نام

فیلد های ستاره دار(*) را پر نمایید.
نام*
نام کاربری*
رمزعبور*
تکراررمز عبور *
ایمیل*
تکرارایمیل *
کدامنیتی*
تصویرمجدد

نمونه آرا اجرای احکام

نوشته شده توسط  ادمین سایت آذر 18, 1401

اعتراض ثالث اجرایی به توقیف ملک بر اساس مبایعه نامه عادی

 اگر ثالث به واسطه مبایعهنامه به تاریخ مقدم بر تاریخ توقیف، نسبت به توقیف مالی اعتراض داشته باشد حکم به رفع توقیف صادر میگردد.

رأی دادگاه بدوی

 

در خصوص دعوی خواهان خانم (ه. ل. ع.) فرزند (ق.) با وکالت آقای (ص. الف.) به طرفیت خواندگان خانم ( ز. ع.) فرزند (م.) و (ف.س.) فرزند (ق.) با وکالت آقای (ن. ق. ز.) به خواسته اعتراض ثالث نسبت به توقیف پلاک ثبتی 1041 فرعی از 114 اصلی و سرقفلی مغازه واقع در بازار تهران سبزه میدان ...، موضوع پرونده اجرایی 89/236/315 خواهان در دادخواست خویش به طرفیت خواندگان به مبایعه‌نامه مورخه 18/11/88 فیما‌بین خود و سایر ورثه، حین‌الفوت مرحوم (ق. س.) خانم‌ها (ف.) و (ف.) آقایان (الف.) و (ف.) همگی (س.) استناد می‌نماید و درخواست رفع توقیف از رقبۀ مزبور را می‌نماید. دادگاه باعنایت به محتویات پرونده، دادخواست تقدیمی، مبایعه‌نامه استنادی، اقرار فروشنده (خوانده ردیف دوم) و اظهارات وکلای طرفین و موادی گواهی گواهان با احراز تقدم تاریخ مبایعه‌نامه نسبت به توقیف ملک مذکور مستنداً به مواد 502-519 قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی در امور مدنی و 147 قانون اجرای احکام دادگاه‌ها در امور مدنی، حکم به رفع توقیف از ملک مذکور صادر و اعلام می‌دارد. این رأی حضوری و ظرف 20 روز پس از ابلاغ، قابل اعتراض و تجدیدنظرخواهی در محاکم محترم تجدیدنظر استان تهران می‌باشد.

رئیس دادگاه شعبه 236 دادگاه خانواده تهران – جاویدی

 

رأی دادگاه تجدیدنظر استان

 

تجدیدنظر خواهی خانم (ز. خ. ع.) با وکالت آقای (م. الف.) به طرفیت خانم (ه. ل.ع.) و (ف. س.) از دادنامه شمـــاره 356 مورخ 3/3/91 شعبه 236 دادگاه عمومی حقوقی (خانواده) که به موجب آن، حکم به رفع توقیف از پلاک ثبتی 1041 فرعی از 114 اصلی و سر قفلی مغازه واقع در بازار نبش میدان بازار کفاش‌ها پرونده اجرایی 2361/315 صادر گردیده است. نظر به اینکه دادنامه تجدیدنظر خواسته مطابق دلایل موجود در پرونده و وفق مقررات قانونی صادر گردیده است و ایراد تجدیدنظر خواه در حدّی نیست که موجب حصول علم به وجود اشتباه در حکم گردد، لذا اعتراض نامبرده قابل انطباق با جهات مقرّر در ماده 348 قانون آیین دادرسی مدنی مصوب 1379 نمی‌باشد در نتیجه دادگاه به استناد قسمت اخیر ماده 358 قانون مذکور ضمن رد اعتراض حکم تجدیدنظر خواسته را تأیید می‌نماید. رأی صادره قطعی است.

رئیس شعبه 11 دادگاه تجدید نظر استان تهران- مستشاردادگاه فرهبد - علی‌محمدی

کلمات کلیدی:وکیل ،وکیل پایه یک دادگستری ،وکیل تهران،اعتراض ثالث، مبایعه نامه عادی،انتقال ملک توقیفی

 

آخرین ویرایش در شنبه, 19 آذر 1401 18:02
  1. تازه های سایت
  2. مطالب تصادفی
  3. نظرات

  سعادت آباد، نبش خیابان 32، پلاک 116، طبقه چهارم، واحد 9  

  021-88689911-3  

  info@Drsoheiltaheri.com  

  www.drsoheiltaheri.com  

تماس با ما