حســـبنا‌الله و نعـــم الوکیل

ورود به سایت

نام کاربری*
رمزعبور*
مرا به خطر بسپار

ثبت نام

فیلد های ستاره دار(*) را پر نمایید.
نام*
نام کاربری*
رمزعبور*
تکراررمز عبور *
ایمیل*
تکرارایمیل *
کدامنیتی*
تصویرمجدد

جریمه و لغو پروانه در انتظار پزشکان و وکلای متخلف

نوشته شده توسط  ادمین سایت آبان 24, 1401

جریمه و لغو پروانه در انتظار پزشکان و وکلای متخلف

علی حسین پور : تمامی پزشکان و وکلا مکلف به نصب پایانه های فروشگاهی در مطب و دفاتر خود هستند و در صورت تخلف جریمه و لغو پروانه در انتظار متخلفان خواهد بود.


علی حسین پور مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان ضمن گفتگو با خبرنگار مرآت از تلاش این نهاد جهت ترغیب مودیان به پرداخت مالیات خبرداد و گفت: اولویت این سازمان مبارزه با فرار مالیاتی و تمکین مودی جهت پرداخت مالیات است و برخورد های قهری تا حد ممکن انجام نمی گیرد.

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان در ادامه بیان کرد: خوشبختانه در استان سمنان روند تسلیم اظهار نامه های مالیاتی رو به افزایش است و علی الخصوص در رابطه با مشاغل این بحث بسیار پررنگ تر و ملموس تر بوده است.

وی در رابطه با میزان تحقق درآمد های مالیاتی در استان سمنان ابراز کرد:در ۶ ماهه نخست امسال ۶/۱۲ میزان درآمد های مالیاتی که در بودجه مقرر شده با تلاش و همکاری مودیان مالیاتی و فعالین اقتصادی محقق شده است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: به تبع این موضوع عوارض ارزش افزودهی وصول شده به شهرداری ها و دهیاری ها، فرمانداری ها و اداره کل امور عشایر پرداخت شده است و عدد آن معادل ۲۴۴ میلیارد تومان است که به نسبت مدت مشابه سال قبل ۹۰ درصد رشد داشته است.

بنا به گفته وی ترکیب درآمد های مالیاتی استان سمنان در این مدت شامل ۵۳ درصد درآمد های ناشی از ارزش افزوده به دلیل ابراز مودیان و الباقی مربوط به مالیات های مستقیم است.

وی با تاکید بر افزایش تسلیم اظهار نامه مالیاتی در بخش مشاغل در استان سمنان تصریح کرد: خوشبختانه در استان سمنان روند تسلیم اظهارنامه مالیاتی بسیار چشمگیر و صعودی بوده به طوریکه در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ماقبل ۳۱.۵ درصد و این رشد از سال ۹۹ به ۹۸ به میزان ۱۴ درصد افزایش داشته است.

وی تعداد اظهار نامه تسلیمی در بحث مشاغل را به لحاظ مبلغی ۳۳۳ درصد رشد داشته و شرکت ها ۸۹ درصد نسبت به سال قبل رشد داشته است.

بنا به گفته حسین پور شکاف مالیاتی یا همان مجموع فرار و اجتناب مالیاتی که از مابه‌التفاوت ظرفیت مالیاتی و مالیات اخذ شده، حاصل می‌شود و البته ایجاد پایگاه اطلاعات مؤدیان و الکترونیکی شدن اغلب فرآیند‌های مالیاتی در بهبود تمکین مؤدیان مالیاتی و در نتیجه کاهش شکاف مالیاتی نقش ویژه‌ای داشته است.

وی تصریح کرد: در نتیجه مواد فوق در استان سمنان تنها ۲۷ پرونده در سال گذشته و در ۶ ماهه نخست امسال تنها ۵ پرونده مشمول ماده ۱۸۱ قانون مالیات مستقیم شده اند و دفاتر و اسناد آنها مورد بازرسی و بررسی قرار خواهد گرفت.

وی همچنین در مورد عدم نصب پایانه های فروشگاهی در مطب برخی پزشکان و وکلا توضیح داد: تمامی پزشکان و وکلا مکلف به نصب پایانه های فروشگاهی در مطب و دفاتر خود هستند و در صورت تخلف جریمه و لغو پروانه در انتظار متخلفان خواهد بود.

حسین پور بیان کرد که این قانون در مورد سایر مشاغل نیز در حال اجرایی شدن است و تا اول دی ماه سال آینده تمامی اصناف می بایست نسبت به نصب پایانه های فروشگاهی در محل کسب خود اقدام کنند.

بنابه گفته این مقام مسئول اجرای دقیق قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان از جمله تدابیر دولت سیزدهم برای ازبین‌بردن فضا‌های تاریک و غیرشفاف مالیاتی کشور است؛ به‌عبارت‌دیگر راه‌اندازی این سامانه از فرار مالیاتی و ناعدالتی در فرایند اخذ مالیات جلوگیری می‌کند و در نهایت دولت به سمت درآمد پایدار حرکت کرده و کارایی نظام مالیاتی کشور بهبود خواهد یافت.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 24 آبان 1401 10:59
  1. تازه های سایت
  2. مطالب تصادفی
  3. نظرات

  سعادت آباد، نبش خیابان 32، پلاک 116، طبقه چهارم، واحد 9  

  021-88689911-3  

  info@Drsoheiltaheri.com  

  www.drsoheiltaheri.com  

تماس با ما