ورود به سایت

نام کاربری*
رمزعبور*
مرا به خطر بسپار

ثبت نام

فیلد های ستاره دار(*) را پر نمایید.
نام*
نام کاربری*
رمزعبور*
تکراررمز عبور *
ایمیل*
تکرارایمیل *
کدامنیتی*
تصویرمجدد

گزارش تحلیلی دکتر سهیل طاهری از دومین جلسه هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز/2

نوشته شده توسط  شهریور 09, 1399

گزارش تحلیلی دکتر سهیل طاهری
از دومین جلسه هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز

گزارش تحلیلی شماره ۲-
 مورخ۹۹/۴/۳۱

1 -دوساعت ابتدای جلسه به انتخاب دو منشی هیات رئیسه گذشت.هیچیک از اعضا کاندیدای این سمت نبودند و نهایتا برای خروج از بن بست،اقایان روحانی و حسن زاده انتخاب شدند.
️۲-اقای حبیبی از سمت بازرسی هیات مدیره و نیز عضویت در هیات مدیره اعلام انصراف نمودند.اما در جلسه حاضر بودند و در مباحث شرکت کردند.

:️۳-تا این جلسه ۶ عضو از ۷ عضو اصلی تشکل علمی،متصدی سمتهای هیات رئیسه گردیده اند و یک سمت بازرسی بلاتصدی و یک عضو اصلی تشکل علمی(اقای دیوسالار)بدون سمت در هیات رئیسه، باقی مانده اند که پیش بینی می شود با توجه به حذف طیف اقلیت از هیات رییسه توسط طیف اکثریت،اقای دیوسالار به عنوان بازرس انتخاب شوند و کلا تمام ۷سیت هیات رئیسه در اختیار ۷ عضو اصلی تشکل علمی قرار گیرد.بعید میدانم چنین اتفاقی در ادوار گذشته مسبوق به سابقه بوده باشد که اکثریت ۷ نفره،۶ یا ۷کرسی هیات رییسه را متصدی شده باشند و از ۵ نفر اصلی اقلیت هیچیک در هیات رئیسه حاضر نباشد.

:️۴-امروز با وصول نامه «تعلیق از عضویت در هیات مدیره»یکی از نواب رئیس منتخب،از دادگاه عالی انتظامی قضات،باید دید تصمیم طیف اکثریت در این شرایط،تعامل با ۵ عضو اقلیت و تغییر تقسیم ترکیب هیات رئیسه و ایجاد وفاق و اتحاد خواهد شد یا اشتباه گذشته(رجوع شود به گزارش تحلیلی شماره ۱در همین پیج)تکرار می شود.


:۵-رییس سنی جلسه،مدیریت جلسه را به ریاست کانون تحویل دادند و ایشان حدود نیم ساعت در خصوص خط مشی ها و ضرورت تعامل،تنش زدایی،اتحاد،استقلال،نظارت،مصالح کانون و سعه صدر سخنرانی کردند.فرمایشات بسیار زیبایی بود اما افسوس که در دوجلسه ای که در هیات مدیره شرکت کردم،هیچ اثری از این فرمایشات در اعمال و رفتار خود ایشان و تشکل متبوعشان ندیدم.چرا که تعامل، اتحاد و تنش زدایی با منفعت طلبی و انحصار طلبی در تقسیم سمتهای هیات رئیسه و حذف عملی طیف اقلیت و قربانی نمودن مصالح کانون به پای منافع شخصی و تشکلی، قابل جمع به نظر نمی رسد.
ایشان همچنین خواستار عدم انعکاس تنش های داخلی در فضای مجازی شدند که این خواسته ایشان نیز با توجه به علنی بودن جلسات هیات مدیره و ضرورت ارائه گزارش منتخبین به موکلین خود،ممتنع به نظر می رسد.
برای حل این مشکل باید از تنش زایی اجتناب نمود نه اینکه با حذف طیف اقلیت و تقدم منافع شخصی و تشکلی بر مصالح کانون،تنش را ایجاد کنیم و انتظار داشته باشیم در بیرون منعکس نگردد.


:️۶-بنابر اصرار آقایان سمامی،کامیار،غفاری،بنده و خانمها ضرابی و توسلی و به اتفاق آرا،برای اولین بار،برگزاری اختبار کارآموزان محترم به صورت آنلاین در کانون وکلای مرکز تصویب شد.این مصوبه نشان می دهد برگزاری انتخابات آنلاین و ایجاد امکان مشارکت همه همکاران در انتخابات هم مقدور بوده اما به دلیل منافع شخصی و تشکلی،برای انتخابات دوره سی و یکم،تصویب و اجرا نگردیده است.به نظر می رسد بتوانیم امیدوارباشیم انتخابات دوره سی و دوم کانون وکلای مرکز،آنلاین برگزار شود.


#کانون_وکلای_مرکز
#دومین_جلسه_هیات_مدیره
#گزارش_تحلیلی
#سهیل_طاهری

 
 
 
 
آخرین ویرایش در یکشنبه, 09 شهریور 1399 14:23
دکتر سهیل طاهری

وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز 
رتبه 3 آزمون اختبار کانون وکلای مرکز –تهران در سال 82
عضو هیئت علمی و استادیار دانشگاه
رتبه 2 ورودی دکترای حقوق خصوصی دانشگاه شهید بهشتی سال 82

وبگاه: drsoheiltaheri.com
برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. تازه های سایت
  2. مطالب تصادفی
  3. نظرات
« سپتامبر 2020 »
دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه پنچ‌شنبه جمعه شنبه یک‌شنبه
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

  سعادت آباد، نبش خیابان 32، پلاک 116، طبقه چهارم، واحد 9  

  021-88689911-3  

  info@Drsoheiltaheri.com  

  www.drsoheiltaheri.com  

تماس با ما