ورود به سایت

نام کاربری*
رمزعبور*
مرا به خطر بسپار

ثبت نام

فیلد های ستاره دار(*) را پر نمایید.
نام*
نام کاربری*
رمزعبور*
تکراررمز عبور *
ایمیل*
تکرارایمیل *
کدامنیتی*
تصویرمجدد

صورتجلسات گروه حقوق

نوشته شده توسط  ارديبهشت 23, 1393

باسمه تعالی


در تاریخ های 92/7/21،92/7/28و 92/730جلسه اعضای هیت علمی و اساتید مدعو گروه حقوق در نیمسال اول سال تحصیلی 93 -92 تشکیل و موارد ذیل مطرح و به اتفاق آرا به تصویب رسید.
1 - مقرر شد اساسنامه گروه حقوق و منشور اخلاقی اساتید گروه حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس که در ترم گدشته به تصویب گروه و ریاست محترم دانشکده و معاونت محترم آموزشی دانشگاه رسیده است مجددا برای کلیه اساتید محترم ارسال و اساتید محترم تمامی مساعی خود در اجرای اساسنامه و منشور اخلاقی مزبور به کار گیرند.
2 -بر جذب اساتید بر مبنای صلاحیت علمی و اخلاقی و اعتقادی پس از مصاحبه گروه و اجتناب از هرگونه رابطه سالاری،مصلحت اندیشی،تبعیض و مداخله سایر مراجع و نهادها تاکید گردید.
3 -اساتید محترم گروه حقوق بر برخورد غیر تبعیض آمیز با دانشجویان خصوصا در نظام ثبت نام دانشجو و رعایت حقوق مساوی دانشجویان تاکید نمودند.
4 -بر رعایت سر فصلهای مصوب وزارت علوم در تدریس دروس توسط اساتید محترم و معرفی منابع کارشناسی ارشد و آزمونهای حقوقی و تدریس بر مبنای آن منابع تاکید گردید.
5 -بر تدریس پلان مند و نموداری و استفاده از تابلو جهت تدریس و پرهیز از پراکنده گویی تاکید شد به نحوی که دانشجو در جلسات اول ترم نمودار و نقشه راه تدریس در جلسات مختلف را یاد گرفته و اجمالا در مورد هر سرفصل اطلاعاتی را قبل از ورود به سر فصل مزبور کسب نماید.
6 -به تلفیق مباحث نظری با مصادیق کاربردی و عملی دروس و ذکر پرونده های علمی جهت ایجاد انگیزه در دانشجویان به نحوی که کلاسها جنبه کاربردی و عملی پیدا کننک،تاکید شد
7 -امتحانات پایان ترم به صورت نرمال و استاندارد از نظر طرح سوالات و تصحیح اوراق برگزار و به هیچ وجه من الوجوه آن دسته از دانشجویانی که در حد نمره 10درس را یاد نگرفته اند نمره قبولی اخذ ننمایند.نمرات زیر 10ترجیحا 9درج گردد تا به دانشجویان مردود از این حیث ارفاقی شده باشد.
8 - با توجه به شرایط خاص آموزشی و جزوه محوری دانشجویان ،ترجیحا علاوه بر معرفی یک منبع جامع که منبع آزمونهای حقوقی نیز می باشد ،به دانشجویان جزوه گفته شود و آزمون با تاکید بر جزوه جامع مبانی اصلی درس مزبور و سرفصلهای مصوب به عمل آید.
9 -در دروس معرفی به استاد،اساتید محترم ضمن تعیین بارم دقیق سوالات هیچگونه مسامحه ای در خصوص ارزیابی و نمره دانشجو نداشته و به هیچ وجه دانشجویانی که در حد نمره 10آن درس را یاد نگرفته نمره قبولی اخذ ننمایند.
10 -حضور غیاب دانشجو از نظر گروه طریقیت داشته و آنچه برای گروه موضوعیت داردتدریس شایسته اساتید محترم به نحوی که موجب علاقمندی و حضور داوطلبانه دانشجو در کلاس و احاطه دانشجو بر مبانی و سرفصلهای هر درس گردد،می باشد.
11 -در صورت غیبت ،اساتید محترم حتما در اولین فرصت قبل از روز و ساعت کلاس ،موضوع را از طریق شماره 46896522به آقای دوستی (مسوول اتاق اساتید)اطلاع دهند تا با اطلاع رسانی از طریق سایت وقت و حقوق دانشجو تضییع نگردد و متعاقبا در اولین فرصت با توافق دانشجویان کلاس جبرانی برگزار گردیده و از تراکم کلاسهای جبرانی در اواخر ترم پرهیز شود.
12 -نمرات امتحانات پایان ترم حداکثر ظرف یک هفته از برگزاری آزمون اعلام گردد و ترجیحا قبل از اعلام نمرات نهایی در جلسه ای با اطلاع قبلی از طریق نمایندگان دانشجویان ،امکان بازبینی برگه ها توسط دانشجویان با هدف رسیدگی به اعتراضات احتمالی یا رفع اشکالات دانشجویان،برگزار گردد.
13 -حضور و غیاب اساتید در پانزده دقیقه اول کلاس توسط مسوول اتاق اساتید صورت می گیرد.لذا چنانچه اساتید محترم با تاخیر حاضر شوند احتمال غیبت منظور شدن برای ایشان وجود دارد.
14 -مقرر شد اساتید از طرح مباحث حاشیه ای و غیر درسی در کلاسها اجتناب نموده و روابط اساتید محترم با دانشجویان صرفا در محدوده تدریس و آموزش باشد و لاغیر.
15 -نظر به اعتراض برخی دانشجویان در خصوص صدای ضعیف برخی اساتید در کلاس مقرر شد اولا با هماهنگی حراست از شلوغی و ازدحام راهروها جلوگیری به عمل آید ثانیا اساتید محترم تدابیری اتخاذ فرمایند تا این مشکل مرتفع گردد.همچنین مقرر شد اساتید محترم از ادغام کلاسهای درس با موضوع واحد اکیدا اجتناب فرمایند.
16 -مقرر شد پیشنهاد عنوان دروس جهت تدریس توسط اساتید محترم ،در تایم شیت بر مبنای تسلط اساتید محترم و به ترتیب اولویت تسلط استاد مطدح شود.
17 -مقرر شد اساتید محترم از همکاری نمایندگان دانشجویان که منتخب دانشجویان بوده و زیر نظر گروه فعالیت می نمایند در اجرای اساسنامه و منشور اساتید و موارد فوق استفاده نمایند.
18 -حضور فیزیکی در دفتر گروه در ساعات استراحت اساتید جهت ارتباط بیشتر با گروه و دانشجویان مورد تاکید قرار گرفت.
19 -مقرر شد اساتید محترم از طریق ایمیل...............................یا پیامک به شماره 09122109840با مدیر گروه در ارتباط بوده و ملاحظات ،پیشنهادات و انتقادات خود را به صورت مستمر ارسال نمایند.
20 -مقرر شد دروس بر مبنای گرایش طبقه بندی شده و برای هردرس یکی از بهترین اساتید آن درس به عنوان سرگروه تعیین و سرفصلها ،شیوه تدریس ،منابع و آزمونها به شیوه یکسان و عادلانه و برمبنای عقل جمعی تعیین و اقدام گردد.
21 --مقرر شد فضای انتقاد و نقدپدیری عملا در کلاسها ایجاد گردیده و خود ارزیابی اساتید در کلاسها توسط خود اساتید به صورت مکتوب یا شفاهی به عمل آید .در این خصوص نمایندگان دانشجویان نیز می توانند موثر باشند.
22 -ارایه الگوی عملی به دانشجویان از نظر اخلاقی ،اعتقادی ،پوشش،از طریق رفتار و کردار اساتید محترم مورد تاکید قرار گرفت.
23 -برگزاری همایش های علمی در ترم جاری با موضوعات حقوقی روز مورد تاکید قرار گرفت.{jcomments off}

دکتر سهیل طاهری

وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز 
رتبه 3 آزمون اختبار کانون وکلای مرکز –تهران در سال 82
عضو هیئت علمی و استادیار دانشگاه
رتبه 2 ورودی دکترای حقوق خصوصی دانشگاه شهید بهشتی سال 82

وبگاه: drsoheiltaheri.com
برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. تازه های سایت
  2. مطالب تصادفی
  3. نظرات
تماس با ما