چاپ کردن این صفحه
رئیس اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران در نشست اسکودا در تبریز رئیس اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران در نشست اسکودا در تبریز دکتر سهیل طاهری

رئیس اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران در نشست اسکودا در تبریز

نوشته شده توسط  آبان 24, 1397

دکترشهبازی نیا

رئیس اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران در نشست اسکودا در تبریز:

بسیار خوشحالم که همه مسئولین به اتفاق به استقلال کانون وکلا تاکید کردند امیدواریم نتیجه تصمیم گیری ها هم به این شکل باشد و توان ما به جای اینکه صرف تلاش برای استقلال شود صرف توسعه و ارتقا نهاد وکالت شود.

هرجایی نیاز به حمایت از سیاست‌های کشور بود کار کردیم اما خوب آنرا به جامعه نشان ندادیم.

ما همیشه راجع به تعامل قوه قضائیه مشتاق این کار هستیم هر جا مجالی بود گفت‌ و گو کردیم مطمئن باشید هیچ یاری بهتر از وکلا برای قوه قضائیه نیست این دو نهاد آنقدر به تنیده هستند با درک درست می‌توانند کار را پیش ببرند. ما می‌توانیم بهترین مدافع و منتقد قوه قضائیه باشیم ?علی رغم اتهاماتی که می‌زنند بهترین نهاد در عرصه اشتغال نهاد وکالت است و هرسال آزمون برگزار می‌کند و کارآموز می‌پذیرد نهاد وکالت تاکنون کوتاهی نکرده امسال نسبت به پارسال 20درصد افزایش جذب کارآموز داشتیم.

ما بدون تحمیل مالی به بیت المال شغل ایجاد می‌کنیم این درحالی است کانون وکلا از خدمات عمومی و تامین اجتماعی بی بهره هستند.

نهاد وکالت در زمینه پرداخت مالیات بسیار خوب عمل کرده است و وکلا هرساله مالیات خود را می‌دهند.

مساله معاضدت بسیار مهم است باید بودجه معاضدتی کشورهای دیگر را با ایران مقایسه کنیم در هلند 800 میلیون یورو بودجه معاضدتی است نهاد وکالت بصورت رایگان کار معاضدت را انجام می‌دهد قوه قضائیه هیچ وقت سهم معاضدت وکلا را پرداخت نکرده است اما بنظر میرسد دولت تکلیف خود را عمل نکرده است.

دغدغه نهاد وکالت تبصره ماده 48 آیین دادرسی کیفری است و مشکلاتی ایجاد کرده است این مساله تبعات منفی برای کشور خواهد داشت خواهش داریم در اصلاح آیین دادرسی کیفری به آن توجه شود و تلقین بی اعتمادی به وکلا صورت نگیرد.

باید با موسسات حقوقی که بدون وکیل تشکیل می‌شوند برخورد شود مسئولان قضایی با این موضوع مخالف هستند وجود این موسسات نظام دادرسی را خدشه دارنموده و ضربه اصلی به قوه قضائیه می‌زند و دادرسی را زیر سوال می‌برد.

وی راجع به سیاست آموزش عالی در رشته حقوق گفت ما بیش از دوهزارمرکز آموزش حقوق داریم مساله این است بعضی از این مراکز حداقل کیفیت را هم ندارند اما مدرک لیسانس و فوق لیسانس می‌دهند آموزش حقوق کیفیت تضمین شده می‌خواهد. این مساله‌ایست که نسبت به آن غفلت شده ولی بعنوان یک مطالبه است که مجلس می‌تواند در این زمینه ما را کمک کند

آخرین ویرایش در یکشنبه, 27 آبان 1397 20:24
برای ارسال نظر وارد سایت شوید
تماس با ما