چاپ کردن این صفحه
 دانشگاه آزاد شهر قدس دانشگاه آزاد شهر قدس دکتر سهیل طاهری

برتری دانشگاه آزاد شهر قدس در مسابقات موت کورت دیوان عدالت اداری

نوشته شده توسط  آذر 10, 1397

تیم دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس برنده مسابقات ملی شبیه‌سازی دادرسی (موت‌کورت) دیوان عدالت اداری شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از شهرقدس، در مسابقات ملی شبیه‌سازی دادرسی (موت کورت) که با همکاری دانشگاه علامه طباطبایی و دیوان عدالت اداری برگزار شد ۷۴ تیم از دانشگاه‌های علامه طباطبائی، تهران، شهید بهشتی، الزهرا، علوم قضایی، امام صادق(ع)، خوارزمی، قم، آزاد اسلامی قم، تبریز، کردستان، آیت‌الله بروجردی، آزاد شیراز، آزاد اسلامی شهر قدس و پیام نور همدان طی دو روز به رقابت پرداختند.

به گفته وحید آگاه مجری طرح و مسئول رقابت‌ها هیأت داوران از ۷۴ لایحه و دادخواست ارائه شده ۴۲ مورد را واجد شرایط ورود به مسابقات دانست.

عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: در روز اول این مسابقات پس از رقابت تیم‌های شرکت‌کننده در قالب خواهان و خوانده در شعب شبیه‌سازی‌ شده دیوان عدالت و در مقابل هیأت‌های داوران، ۱۶ تیم برگزیده به دور دوم راه یافتند که صبح تا ظهر چهارشنبه هفتم آذر برگزار شد و در نهایت، در عصر روز دوم و پایانی، در مرحله نهایی(فینال)، ۲ تیم برگزیده نهایی این مسابقات، با یکدیگر رقابت کردند.

به گزارش آنا، تیم موت کورت دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس که از سه دانشجوی دوره کارشناسی حقوق این واحد تشکیل‌ شده بود با پشت سر گذاشتن تیم‌هایی از دانشگاه‌های شهید بهشتی، تهران، خوارزمی، الزهرا، امام صادق، علوم قضایی و قم در فینال مسابقات در مقابل تیمی از دانشجویان ارشد و دکتری دانشگاه علامه طباطبایی قرار گرفت و با رأی هیأت داوران به ریاست ملابیگی معاون نظارت و بازرسی و رئیس شعبه تجدید نظر دیوان عدالت اداری به عنوان برنده مسابقات اعلام شد.

در این مسابقات علاوه بر تیم‌های شرکت‌کننده از دانشگاه‌های سراسر کشور ۲۰ تن از استادان مطرح حقوق عمومی کشور و قضات و رؤسای شعب دیوان عدالت اداری به عنوان داور فعالیت داشتند. در پایان مسابقه نهایی که با حضور قضات، معاونین و رؤسای شعب دیوان عدالت اداری، مقامات دانشگاه علامه طباطبایی و استادان برجسته حقوق عمومی کشور برگزار شد، طی مراسمی تیم برتر از دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس جوایز خود را دریافت کرد.

این تیم موفق به دریافت جایزه بهترین لایحه/دادخواست نیز شد و امیرحسین اصغریان دانشجوی کارشناسی حقوق واحد شهرقدس به عنوان بهترین ارائه دهنده این مسابقات معرفی شد.دیگر اعضای این تیم سه نفره را فرشاد سلیمی و محمدمهدی حسینی تشکیل می‌دادند که محمد یزدانمهر آنها را راهنمایی می‌کرد.

آخرین ویرایش در یکشنبه, 11 آذر 1397 10:02
برای ارسال نظر وارد سایت شوید
تماس با ما