حســـبنا‌الله و نعـــم الوکیل

ورود به سایت

نام کاربری*
رمزعبور*
مرا به خطر بسپار

ثبت نام

فیلد های ستاره دار(*) را پر نمایید.
نام*
نام کاربری*
رمزعبور*
تکراررمز عبور *
ایمیل*
تکرارایمیل *
کدامنیتی*
تصویرمجدد
یکشنبه, 26 ارديبهشت 1400

               

اسکودا و انتخابات مجمع سال 99

نوشته شده توسط  ادمین سایت آبان 17, 1399

نایب رییس محترم کانون وکلای مرکز در پست اینستاگرامی خود مطالبی را در خصوص انتخابات و مجمع اخیر اسکودا فرموده اند که لازم میدانم در تکمیل فرمایشات ایشان،موارد ذیل را عرض نمایم:

1-مجمع۸ آبان اسکودا، به امر آمر قانونی و به دلیل فورس ماژور هم توسط معاون محترم وزیر بهداشت و هم توسط رییس ستاد ملی مبارزه با کرونا لغو و از سوی بالاترین مقام قانونی اتحادیه لغو آن اعلام شد.
«موضوع لغو»مجمع است.لذا نمی‌توان قائل بر این نظر شد که مجمع باید تشکیل شود تا در مورد «لغو مجمع»تصمیم بگیرد.

2-ریاست محترم کانون مرکز پس از نامه لغو معاونت محترم وزارت بهداشت در فایل صوتی در فضای مجازی اعلام نمودند «ملاک لغو، ستاد مقابله با کروناست نه معاون وزارتخانه»لذا مفهوم این نظر اینست که ایشان پس از نامه لغو ستاد،می بایست تمکین می نمودند نه اینکه مجمع ممنوع لغو شده را تشکیل دهند تا در مورد لغو یا تشکیل خود تصمیم بگیرد.

3-مجری برگزاری مجمع، اسکودا و میزبان کانون مرکز بود.وقتی مجری لغو را اعلام نموده،میزبان چطور می تواند بدون اطلاع و حضور مجری، مجمع تشکیل دهد؟!

4-بنده و بسیاری از اعضای هیات مدیره کانون مرکز از برگزاری مجمع در کانون مرکز بی اطلاع بودیم.خود جناب دکتر سمامی به عنوان دبیر برگزاری مجمع فرمودند بی اطلاع بودند و ساعت ۱۰/۳۰ به کانون تشریف برده اند.تشکیل جلسه در کانون مرکز بدون اطلاع و مصوبه اعضای هیات مدیره چه مفهومی می تواند داشته باشد؟

5-نتیجه این اقدامات هزینه زا، خلاف قانون و نظامات ،سلب حق حضور،رای و کاندیداتوری حدود نیمی از اعضای مجمع است.هیچ اکثریتی نمیتواند این حقوق را حتی از یک نفر از اعضای مجمع سلب کند.و سلب حق حتی یک نفر، موجب بطلان تصمیمات و اقدامات است.

6-تغییر محل مجمع نیاز به اگهی دارد و با گماردن شخصی در محل اعلام شده قبلی، مجمع در محل جدید قانونا قابل تشکیل نمی باشد.

7-اصرار بر تشکیل مجمع به صورت غیرقانونی آنهم «مجمع وکلا»عجیب و مستلزم آسیب شناسی و ریشه یابی است.

8-ریشه تمام معضلات نهاد وکالت همینجاست.
اگر همین یک اتفاق آسیب شناسی گردد مشخص می شود تدبیر در تصمیمات غالب نیست.نهادی که مکانیسم تصمیم سازی و تصمیم گیریش اینچنین معیوب باشد،توان مقابله با هجمه ها را نخواهد داشت.لذا باید اصلاح را از همینجا آغاز کرد.

نتیجتا مجمعی تشکیل نشده و مصوبه مجمعی وجود ندارد و بر اقداماتی که قانونا باطل است نمیتوان اثری مترتب دانست. شایسته است تا دیر نشده از تحمیل هزینه های بیشتر بر پیکر رنجور نهاد وکالت جلوگیری نموده و در اسرع وقت نسبت به تشکیل مجمع قانونی اقدام گردد.
#اسکودا
#کانون_وکلا

  1. تازه های سایت
  2. مطالب تصادفی
  3. نظرات
« مه 2021 »
دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه پنچ‌شنبه جمعه شنبه یک‌شنبه
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

  سعادت آباد، نبش خیابان 32، پلاک 116، طبقه چهارم، واحد 9  

  021-88689911-3  

  info@Drsoheiltaheri.com  

  www.drsoheiltaheri.com  

تماس با ما