رساله حقوق حضرت امام سجاد(ع):

"اما حق شریک آنست که در غیابش کفایتش کنی و در حضورش خود را با او مساوی حساب نمائی و هیچ وقت بدون تصمیم او تصمیم نگیری و به نظر خود بدون مشورت با او عمل نکنی، حافظ مالش باشی و از خیانت به او در امور بزرگ و کوچک پرهیز نمائی زیرا که به ما رسیده است " دست خداوند با شرکاء است؛ تا وقتیکه به هم دیگر خیانت نکنند " و نیرویی نیست مگر به خداوند متعال."

وزیر دادگستری خبر داد : تصویب حقوق «مالکیت اقتصادی» بزودی در دولت/ارسال لایحه «مالکیت فکری» به مجلس

 

 

 

وزیر دادگستری گفت: حقوق مالکیت اقتصادی طی روزهای آینده در دولت تصویب و به مجلس ارسال می‌شود.

 

به گزارش خبرنگار علمی ایسنا حجت‌الاسلام و المسلمین پورمحمدی روز یکشنبه در مراسم افتتاحیه پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی علم تا عمل که از امروز تا پنجم اسفند ماه در مصلای تهران برپا خواهد بود، با تاکید بر این که در مباحث علمی دستاوردها و هدف باید مشخص باشد تصریح کرد: به عنوان نمونه اگر علم را برای تربیت اجتماعی، تحول فکری، ثبات امنیت سیاسی و غیره می‌خواهیم باید بررسی شود که چگونه این علم منجر به این نتایج می‌شود.

 

 

وی با بیان این که در دنیای بی‌رحمی قرار داریم که رقابت‌ها بدون ملاحظه و بی‌رحمانه است و حتی بین دوستان نیز رقابت سختی وجود دارد، تصریح کرد: بنابراین اگر تمامی تحریم‌ها نیز برداشته شود برای ادامه حیات و بقای خود نیازمند یک تحول اساسی در رفتار اقتصادی – تجاری، مدیریتی و آموزشی خود هستیم.

 

 

پورمحمدی افزود: بنابراین باید دنیا را به خوبی بشناسیم و تحولات آن را رصد کنیم . ما مدیران نیز باید بیشتر به این موضوع توجه داشته باشیم.

 

 

وی در ادامه سخنانش به حضور چهار و نیم میلیون دانشجو در کشور و ۱۰ میلیون فارغ التحصیل و چند ده هزار عضو هیات علمی اشاره کرد و گفت: اگر این مجموعه بزرگ نتواند محصول ارائه کند در واقع ما وقت‌مان را تلف کرده‌ایم و یا نخبگانی برای کشورهای دیگر پرورش داده‌ایم که با عقل و تحصیل ما فخر بفروشند.

 

 

به گفته وی علم بدون عمل وبال است و هر کس به دنبال عمل بدون پشتوانه علمی برود به گمراهی رفته است و امروز ما باید دید و نگاه فرهنگی خود را اصلاح کنیم.

 

وی با اشاره به قانون حمایت از شرکتهای دانش بنیان و با تاکید بر این که از زمان تصویب این قانون باید بر روی اجرای آن استقامت می‌کردیم، گفت: استقامت به همراه صبر کلید موفقیت در اجرای این قانون است.

 

 

پورمحمدی با اشاره به شناسایی هزار و ۳۰۰ شرکت تولید دانش بنیان در کشور گفت: شناسایی این شرکت‌ها و قرار گرفتن آنها در حوزه رقابت موضوع مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

 

 

وزیر دادگستری در ادامه با اشاره به دو لایحه در دست بررسی توسط دولت گفت: یک لایحه مربوط به حقوق مالکیت فکری، ادبی و هنری است که در حال حاضر توسط دولت تصویب و به مجلس ارسال شده است و موضوع دیگر نیز مربوط به حقوق مالکیت اقتصادی است که روزهای آخر خود را در دولت می‌گذراند و امیدواریم به زودی تصویب و جهت تایید نهایی به مجلس ارائه شود.

 

وی همچنین به شورای هماهنگی حقوق مالکیت فکری در وزارت دادگستری اشاره کرد و گفت: با توجه به اهمیت این موضوع معاونت مالکیت فکری در دادگستری نیز ایجاد شده است که نسبت به این موضوع اهتمام جدی‌تری صورت گیرد.

 

پورمحمدی در پایان خاطرنشان کرد: موضوع علم تا عمل در ادبیات ایرانی اسلامی ما قدمت دارد و فرهنگ و معارف دینی ما می‌تواند در این موضوع بسیار به ما کمک کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آدرس: تهران، خیابان سعادت آباد، نبش خیابان 32، پلاک 116، طبقه چهارم، واحد 9
تلفن تماس: 3-88689911-021     فکس: 88582580-021
ایمیل: legal@soheiltaheri.com
add: apt 9, 4th floor, no 116, green house, 32 avenue, saadatabad, tehran, iran
Tel:(+98 21) 88689911-3
Fax: (+98 21) 88582580
Email: info@Drsoheiltaheri.com
Email: legal@Drsoheiltaheri.com